1251148
Tapio Wirkkala
(Finland, 1915-1985)
Tapio wirkkala, vas, signerad tapio wirkkala -3308. 1960-tal.

TAPIO WIRKKALA, VAS, signerad Tapio Wirkkala -3308. 1960-tal.

Klart glas. Formblåst, dekor i mitten.
Höjd 14,5 cm, bredd 16 cm.

Mynningsnagg, repor i botten.

Nan Jarjis
Nan Jarjis
Specialist silver och design
+358 (0)50 340 5492

Slutpris
190
1 968
224
Utropspris
150 EUR
Budhistorik (24 bud)
8
16 aug 20:10
190 EUR
16 aug 20:09
180 EUR
16 aug 20:08
170 EUR
16 aug 20:06
160 EUR
16 aug 20:04
150 EUR