Olle Alberius

(Sverige, 1926-1993)
Olle Alberius
(Sverige, 1926-1993)

OLLE ALBERIUS, vas, glas. Ariel, Orrefors, signerad.

Dekor av träd mot grå fond, signerad Orrefors 921890 Olle Alberius ariel 4-86. Höjd 17,5 cm.

Smärre slitage.

Formgivare

Utropspris
4 000 SEK