Kuutti Lavonen

(Finland, Född 1960)
Kuutti Lavonen
(Finland, Född 1960)

KUUTTI LAVONEN, akvarell, signerad och daterad 5/2 2003.

Mörkrets troll, bladstorlek 36 x 50.5 cm.

Ej examinerad ur ram.

Eino Leino: Helkasånger, Keuruu 2003. Illustrerad på sidan 131.

Original illustration till Eino Leinos Helkasånger.

Klubbat pris
300
3 162
343
Utropspris
500 EUR
Budhistorik (6 bud)
24 maj 2020 20:24
300 EUR
24 maj 2020 20:21
280 EUR
24 maj 2020 19:52
260 EUR
20 maj 2020 15:38
240 EUR
16 maj 2020 19:56
220 EUR
15 maj 2020 12:01
200 EUR