1230654

Kuutti Lavonen

(Finland, Född 1960)
Kuutti lavonen, tusch och blyertspenna, signerad och daterad 16/10 2002.

KUUTTI LAVONEN, tusch och blyertspenna, signerad och daterad 16/10 2002.

Barr, bladstorlek 56 x 37.5 cm.

Ej examinerad ur ram.

Eino Leino: Helkavirsiä, Keuruu 2003. Illustrerad på sidan 48.

Övrigt

Original illustration till Eino Leinos Helkasånger.

Laura Pohjola
Laura Pohjola
Ansvarig specialist finländsk modern konst och samtidskonst
+358 (0)50 428 2146

Slutpris
451
4 555
548
Utropspris
500 EUR
Budhistorik (14 bud)
24 maj 2020 20:43
451 EUR
24 maj 2020 20:43
431 EUR
24 maj 2020 20:43
430 EUR
24 maj 2020 20:42
410 EUR
24 maj 2020 20:42
401 EUR