Kuutti Lavonen

(Finland, Född 1960)
Kuutti Lavonen
(Finland, Född 1960)

KUUTTI LAVONEN, tusch och blyertspenna, signerad och daterad 16/10 2002.

Barr, bladstorlek 56 x 37.5 cm.

Ej examinerad ur ram.

Eino Leino: Helkavirsiä, Keuruu 2003. Illustrerad på sidan 48.

Original illustration till Eino Leinos Helkasånger.

Klubbat pris
451
5 083
471
Utropspris
500 EUR
Budhistorik (14 bud)
24 maj 2020 20:43
451 EUR
24 maj 2020 20:43
431 EUR
24 maj 2020 20:43
430 EUR
24 maj 2020 20:42
410 EUR
24 maj 2020 20:42
401 EUR
24 maj 2020 20:41
380 EUR
24 maj 2020 20:41
360 EUR
24 maj 2020 20:40
340 EUR
24 maj 2020 20:40
320 EUR
24 maj 2020 20:38
300 EUR
24 maj 2020 20:09
200 EUR
24 maj 2020 19:50
110 EUR
19 maj 2020 17:59
100 EUR
18 maj 2020 22:33
30 EUR