Kuutti Lavonen

(Finland, Född 1960)
Kuutti Lavonen
(Finland, Född 1960)

KUUTTI LAVONEN, akvarell, signerad och daterad 17/6 2002.

Kvist, bladstorlek 50.5 x 36.5 cm.

Slitage.

Eino Leino: Helkavirsiä, Keuruu 2003. Illustrerad på sidan 152.

Original illustration till Eino Leinos Helkasånger.

Klubbat pris
320
3 606
334
Utropspris
400 EUR
Budhistorik (8 bud)
24 maj 2020 20:30
320 EUR
24 maj 2020 20:30
301 EUR
24 maj 2020 20:28
300 EUR
23 maj 2020 9:28
220 EUR
22 maj 2020 21:32
200 EUR
19 maj 2020 18:37
150 EUR
19 maj 2020 17:24
130 EUR
15 maj 2020 18:55
100 EUR