1230662
Kuutti Lavonen
(Född 1960)
Kuutti lavonen, akvarell, signerad och daterad 17/6 2002.

KUUTTI LAVONEN, akvarell, signerad och daterad 17/6 2002.

Kvist, bladstorlek 50.5 x 36.5 cm.

Slitage.

Placering: Mastgatan 4-6, Gamla Hamnen, 00160 Helsingfors - N500

Eino Leino: Helkavirsiä, Keuruu 2003. Illustrerad på sidan 152.

Övrigt

Original illustration till Eino Leinos Helkasånger.

Laura Pohjola
Laura Pohjola
Specialist modern konst och samtidskonst
+358 (0)50 428 2146

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
320
3 381
349
Utropspris
400 EUR
Budhistorik (8 bud)
24 maj 20:30
320 EUR
24 maj 20:30
301 EUR
24 maj 20:28
300 EUR
23 maj 9:28
220 EUR
22 maj 21:32
200 EUR