1188934
Pelle Swedlund
(Sverige, 1865-1947)
Pelle swedlund, olja på duk, signerad.

PELLE SWEDLUND, olja på duk, signerad.

Kyrkport, Brügge. Duk 69 x 58 cm.

Smärre färgbortfall.

Baltiska Utställningen, Malmö, 1914.

Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist äldre måleri
+46 (0)739 400 801

Utropspris
6 000 SEK