1240562
Pentti Lumikangas
(Finland, 1926-2005)
Pentti lumikangas, akvatint och torrnål, signerad och daterad 1977, numrerad 19/100.

PENTTI LUMIKANGAS, akvatint och torrnål, signerad och daterad 1977, numrerad 19/100.

"Muuri" (Muren). Bildstorlek 27 x 19 cm.

Ej examinerad ur ram.

Laura Pohjola
Laura Pohjola
Ansvarig specialist finländsk modern konst och samtidskonst
+358 (0)50 428 2146

Slutpris
170
1 760
201
Utropspris
200 EUR
Budhistorik (8 bud)
19 jul 20:06
170 EUR
19 jul 20:06
160 EUR
19 jul 20:06
150 EUR
19 jul 20:06
140 EUR
11 jul 18:51
130 EUR