Johan Möllerström, bägare, silver Stockholm 1725.

Delvis förgylld, svagt konande, på räfflad fot, dekor av vågband. Höjd 10 cm, vikt 98 gram.

Slitage.

Proveniens

Privat samling.

Utropspris
4 000 SEK