Paola Suhonen

(Finland, Född 1974)
Paola Suhonen
(Finland, Född 1974)

Paola Suhonen, "Poem portrait of Nina".

A tergo sign. 2016. Färgtryck på glas, ed. 1/1, 40 x 60 cm.

Spricka. Obetydligt ytslitage.

”Love on the road” 3.12. 2016 - 8.1. 2017, Konsthallen Helsingfors.

Utropspris
500 EUR

Alma Ahlroth
Alma Ahlroth
Assisterande specialist, konst
+358 (0)50 428 2146