OIVA TOIKKA, glasskulptur, signerad O. Toikka, Nuutajärvi 2012 och 587/2000.

Jubileumsfågel 2012. Höjd 19 cm. Längd 32 cm.

Helhetsintrycket är gott.

Klubbat pris
610
6 942
648
Utropspris
500 EUR
Budhistorik (17 bud)
8
21 jun 2020 20:45
610 EUR
21 jun 2020 20:45
600 EUR
21 jun 2020 20:44
590 EUR
8
21 jun 2020 20:00
570 EUR
21 jun 2020 19:59
550 EUR
8
21 jun 2020 19:59
541 EUR
21 jun 2020 14:19
521 EUR
21 jun 2020 14:19
501 EUR
18 jun 2020 10:59
470 EUR
18 jun 2020 10:59
450 EUR
18 jun 2020 10:59
450 EUR
15 jun 2020 20:22
420 EUR
14 jun 2020 19:15
400 EUR
14 jun 2020 16:05
380 EUR
14 jun 2020 13:15
360 EUR
13 jun 2020 20:27
40 EUR
13 jun 2020 6:11
30 EUR
Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977

 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

237. Erik Tidstrand, taklampa, modell "28903", Nordiska Kompaniet 1930-tal.
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
Budhistorik
26 000

ditt bud
24 000

ditt bud
22 000

ditt bud
20 000

ditt bud
19 000

ditt bud
18 000

ditt bud
17 000

ditt bud
Aktuellt bud:
26 000 SEK