Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285

Ursula Schütz

(Tyskland, Född 1935)
Ursula Schütz
(Tyskland, Född 1935)

URSULA SCHÜTZ, skulptur. Signerad och numr 3/7. Patinerad metall, höjd 30 cm.

"Uppbrott och hemkomst". Signerad Ursula Schütz under och numrerad 3/7. Patinerad metall, total höjd 30 cm.

Obetydlig ytsmuts. Lite smärre skrapmärken och några mindre färgbortfall. Några fläckar.

Utropspris
5 000 SEK

Lisa Gartz
Lisa Gartz
Ansvarig specialist silver
+46 (0)709 17 99 93

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13