1258200
Erik Höglund
(Sverige, 1932-1998)
Erik hÖglund, skulptur, brons, signerad -65 2/5.

ERIK HÖGLUND, skulptur, brons, signerad -65 2/5

Dansande par. Höjd 53 cm.

Obetydligt ytslitage.

Övrigt

Jämför motivet med den offentliga statyn "Det var dans bort i vägen" i Torsås.

Johan Lundberg
Johan Lundberg
+46 (0)708 17 21 08

Slutpris
9 500
895
1 045
Utropspris
5 000 SEK
Budhistorik (25 bud)
14 sep 0:08
9 500 SEK
14 sep 0:08
9 300 SEK
14 sep 0:08
9 200 SEK
14 sep 0:08
9 000 SEK
14 sep 0:08
8 700 SEK