CARL MALMSTEN, specialbeställd allmogegrupp, 1900-tal.

Fanerad med ek. Intarsiadekor.
Sideboard längd 142, djup 56, höjd 90 cm. Bord längd 159, djup 95, höjd 79 cm. 6 stolar, sitthöjd 45 cm. Två tudelade bänkar Längd 178 + 80, djup 60, höjd 90 cm. Hörnskåp, djup 78, bredd 92, höjd 77 +134 cm.

Slitage. Märken. Skador. Fanerskador. Skruvar ej genomgångna.

Originalritningar medföljer.

Utropspris
3 000 SEK