Allmoge
1237539

SKÄNK, allmoge, 1800-tal.

SKÄNK, allmoge, 1800-tal.

En målad skänk med lådor och krön upptill, nedtill dörrpar framför hyllinredning. Bredd 97, djup 36, höjd 105 cm. Nyckel finns.

Går ej att låsa. Märken. Åldersrelaterat slitage. Färgbortfall.

Utropspris
3 000 SEK