1237541

MÖSSBORD, allmoge, daterat 1857.

Mössbord, allmoge, daterat 1857.

Ett bord med furuskiva samt målat underrede med skåpdörrar framför hyllinredning. Bredd 109, djup 64, höjd 83.

Åldersrelaterat slitage. Smärre färgbortfall. Skivan med lagningar.

Utropspris
4 000 SEK