MÖSSBORD, allmoge, daterat 1857.

Ett bord med furuskiva samt målat underrede med skåpdörrar framför hyllinredning. Bredd 109, djup 64, höjd 83.

Åldersrelaterat slitage. Smärre färgbortfall. Skivan med lagningar.

Utropspris
4 000 SEK