Omega

(Schweiz)
Omega
(Schweiz)

OMEGA, De Ville, Prestige, co-axia, chronometer, armbandsur, 39 mm.

18K guld, automatisk, safirglas, läderrem (2 st Omega, 1 st extra), 18K guldlås, box, garantikort, certifikat, pictogramkort.
Boettens ref.nr. 168 1070
Serienr 81643236
Kaliber 2202A
Urverkets serienr 81643236
Två remmar signerade Omega.

Fungerar vid katalogisering, Bukowskis garanterar ej framtida funktion vid försäljning. Obetydligt ytslitage.

Formgivare

Omega har skapat flera av klockvärldens mest ikoniska modeller.

Utropspris
3 500 EUR