1217161
Johan Söderdahl, bröllopsbägare, daterad 1770, silver, Söderköping 1770.
Johan söderdahl, bröllopsbägare, daterad 1770, silver, söderköping 1770.

Delvis förgylld, konande, på räfflad fot, vågband, stämplad lambrequin samt graverade initialer och datering i bladkartusch under krona. Höjd 19 cm, vikt 398,5 gram.

Lätt slitage.

Anna Wehtje
Anna Wehtje
Ansvarig specialist silver och preciosa
+46 (0)703 18 24 31

Slutpris
7 000
669
751
Utropspris
8 000 SEK
Budhistorik (13 bud)
5 jul 17:59
7 000 SEK
5 jul 17:59
6 800 SEK
5 jul 11:45
6 600 SEK
5 jul 11:35
6 400 SEK
5 jul 11:35
6 300 SEK