Madeleine Pyk – en samling F769

DESSERTSERVIS, 49 delar, porslin. Okänd formgivare, 1900-tal.

Dekor i guld, grönt och gult. Bestående av två tazzor, diameter diameter 25 cm. Höjd 15 cm. A bowl, diameter 25 cm. 46 dessertallrikar, diameter 21,5 cm.

Sprickor, nagg, slitage.

Klubbat pris
7 800
740
847
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (28 bud)
26 jul 2020 19:21
7 800 SEK
26 jul 2020 19:21
7 800 SEK
26 jul 2020 19:20
7 200 SEK
26 jul 2020 19:20
7 000 SEK
26 jul 2020 19:20
6 600 SEK
26 jul 2020 19:20
6 400 SEK
26 jul 2020 19:20
6 200 SEK
26 jul 2020 19:20
6 000 SEK
26 jul 2020 19:20
5 700 SEK
26 jul 2020 19:20
5 500 SEK
26 jul 2020 19:19
5 200 SEK
26 jul 2020 19:19
5 000 SEK
26 jul 2020 18:28
4 400 SEK
25 jul 2020 11:08
4 200 SEK
25 jul 2020 11:08
4 000 SEK
25 jul 2020 11:08
3 900 SEK
25 jul 2020 11:08
3 700 SEK
23 jul 2020 18:58
3 400 SEK
22 jul 2020 17:32
3 200 SEK
22 jul 2020 16:48
3 000 SEK
22 jul 2020 16:48
3 000 SEK
22 jul 2020 10:24
2 700 SEK
22 jul 2020 10:24
2 500 SEK
21 jul 2020 21:05
2 000 SEK
18 jul 2020 6:11
1 800 SEK
17 jul 2020 21:46
1 600 SEK
16 jul 2020 5:00
1 500 SEK
15 jul 2020 20:33
750 SEK