1243507
DESSERTSERVIS, 49 delar, porslin. Okänd formgivare, 1900-tal.
Dessertservis, 49 delar, porslin. okänd formgivare, 1900-tal.

Dekor i guld, grönt och gult. Bestående av två tazzor, diameter diameter 25 cm. Höjd 15 cm. A bowl, diameter 25 cm. 46 dessertallrikar, diameter 21,5 cm.

Sprickor, nagg, slitage.

Slutpris
7 800
757
896
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (28 bud)
26 jul 19:21
7 800 SEK
26 jul 19:21
7 800 SEK
26 jul 19:20
7 200 SEK
26 jul 19:20
7 000 SEK
26 jul 19:20
6 600 SEK