SALONGSBORD, nyrokoko, 1800-talets andra hälft.

Fällbart. Fanerat med bl a valnöt, bård med dekor av intarsia. Fyrdelad pelarfot. Hjultrissor av mässing. Längd 124. Bredd 97. Höjd 75 cm.

Slitage. Repor. Märken. Instabil. Fläckar.

Klubbat pris
2 200
209
239
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (3 bud)
26 jul 2020 19:42
2 200 SEK
20 jul 2020 21:26
2 000 SEK
15 jul 2020 17:40
1 500 SEK
Christian Olsén
Christian Olsén
+46 (0)703 09 56 57