SKÅL, KRUKOR, två stycken samt FAT, porslin. Qingdynastin samt 1900-tal.

Olika dekor. Höjd kruka11 cm. Diameter 13-18 cm.

Krackelyr, sprickor, slitage, nagg. Bränningsmistor.

Klubbat pris
1 211
107
112
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (8 bud)
30 aug 2020 18:27
1 211 SEK
30 aug 2020 18:27
1 111 SEK
30 aug 2020 18:27
1 011 SEK
30 aug 2020 18:21
900 SEK
27 aug 2020 21:52
850 SEK
24 aug 2020 22:37
800 SEK
23 aug 2020 23:16
450 SEK
23 aug 2020 11:07
400 SEK