VASER, ett par, satsuma. Japan, Meiji (1868-1912).

Polykromt bemålad, med motiv av natur, fågel samt blommor. Höjd 21,5 cm.

Slitage, krackelyr.

600
57
65
Utropspris
2 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (3 bud)
30 aug 2020 17:03
600 SEK
29 aug 2020 18:49
400 SEK
24 aug 2020 20:03
300 SEK