TALLRIKAR, tre stycken, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

En med dekor av tuppar i blommande trädgård, samt två med figursener. Diameter 23 cm.

Nagg, bränningssprickor. Slitage.

Klubbat pris
11 601
1 015
1 069
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (39 bud)
10
31 aug 2020 17:54
11 601 SEK
31 aug 2020 17:54
11 101 SEK
10
31 aug 2020 17:53
10 601 SEK
31 aug 2020 17:53
10 101 SEK
10
31 aug 2020 17:53
9 900 SEK
31 aug 2020 17:51
9 700 SEK
10
31 aug 2020 17:51
9 487 SEK
8
31 aug 2020 17:51
9 287 SEK
10
31 aug 2020 17:50
9 087 SEK
8
31 aug 2020 17:50
8 887 SEK
10
31 aug 2020 17:50
8 601 SEK
8
31 aug 2020 17:50
8 401 SEK
10
31 aug 2020 17:50
8 201 SEK
8
31 aug 2020 17:50
8 001 SEK
10
31 aug 2020 17:49
7 700 SEK
8
31 aug 2020 17:49
7 500 SEK
10
31 aug 2020 17:49
7 300 SEK
31 aug 2020 17:48
7 100 SEK
31 aug 2020 17:46
6 400 SEK
9
31 aug 2020 17:46
6 200 SEK
31 aug 2020 17:45
6 000 SEK
9
31 aug 2020 17:45
5 800 SEK
31 aug 2020 14:51
5 600 SEK
8
31 aug 2020 14:09
5 400 SEK
30 aug 2020 10:06
5 200 SEK
30 aug 2020 10:06
5 100 SEK
29 aug 2020 22:57
4 400 SEK
29 aug 2020 22:57
4 200 SEK
29 aug 2020 21:51
3 800 SEK
29 aug 2020 21:51
3 600 SEK
29 aug 2020 11:06
3 300 SEK
29 aug 2020 11:06
3 100 SEK
26 aug 2020 22:39
2 600 SEK
26 aug 2020 0:33
2 400 SEK
25 aug 2020 21:16
2 200 SEK
25 aug 2020 21:16
2 200 SEK
25 aug 2020 19:30
2 000 SEK
25 aug 2020 18:46
1 100 SEK
25 aug 2020 16:17
300 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02