TALLRIKAR, fem stycken (2+3), kompaniporlsin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Dekor i imari respektive underglasyrblått. Diameter 22-23 cm.

Sprickor, nagg. Slitage.

Klubbat pris
2 000
190
217
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (5 bud)
31 aug 2020 17:50
2 000 SEK
31 aug 2020 17:50
1 900 SEK
31 aug 2020 17:47
1 800 SEK
31 aug 2020 14:10
1 700 SEK
27 aug 2020 0:51
1 600 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02