URNA med LOCK, keramik samt nefrit. Qingdynastin, 1800-tal.

Glaserad gods, med reliefdekor av blommor och arkaiserande dekor. Höjd med lock och ställ 27 cm.

Slitage. Nagg. Krackelyr. Kantlagningar. Sprickor.

Klubbat pris
1 300
115
120
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (18 bud)
30 aug 2020 16:45
1 300 SEK
30 aug 2020 16:45
1 200 SEK
30 aug 2020 16:45
1 100 SEK
30 aug 2020 16:45
1 000 SEK
30 aug 2020 16:45
950 SEK
30 aug 2020 16:45
900 SEK
30 aug 2020 16:45
850 SEK
30 aug 2020 16:45
800 SEK
30 aug 2020 16:43
750 SEK
30 aug 2020 16:43
700 SEK
30 aug 2020 16:43
650 SEK
30 aug 2020 16:43
600 SEK
30 aug 2020 16:43
550 SEK
30 aug 2020 16:43
500 SEK
29 aug 2020 17:00
450 SEK
29 aug 2020 17:00
400 SEK
29 aug 2020 8:11
350 SEK
27 aug 2020 6:14
300 SEK