OKÄND KONSTNÄR, AKVARELL, två stycken, på rispapper. Qing dynastin, 1800-tal.

Olika figurscener från hovlivet. Mått med ram 31x42 resp 35x45 cm.

Slitage, hål. Missfärgningar, ej examinerade ur ram.

Klubbat pris
3 000
265
276
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (4 bud)
29 aug 2020 8:31
3 000 SEK
29 aug 2020 8:29
1 000 SEK
26 aug 2020 11:52
600 SEK
23 aug 2020 11:06
500 SEK