SKÅLAR, tre stycken, porslin. Kina, 1900-tal.

Målad dekor i famille rosefärger av växter och blommor. Diameter circa 12 cm.

Sprickor, nagg. Troligen senare ditsatt märkning.

Klubbat pris
4 200
398
456
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (17 bud)
10
30 aug 2020 17:15
4 200 SEK
9
30 aug 2020 17:15
4 000 SEK
9
30 aug 2020 17:12
3 866 SEK
8
30 aug 2020 17:12
3 666 SEK
8
30 aug 2020 14:55
3 200 SEK
30 aug 2020 11:28
3 000 SEK
30 aug 2020 11:28
2 988 SEK
30 aug 2020 0:56
2 600 SEK
25 aug 2020 12:00
2 400 SEK
25 aug 2020 11:16
2 200 SEK
25 aug 2020 11:15
2 000 SEK
25 aug 2020 11:15
2 000 SEK
23 aug 2020 22:31
1 800 SEK
22 aug 2020 22:27
1 400 SEK
22 aug 2020 21:19
1 200 SEK
22 aug 2020 12:52
1 000 SEK
22 aug 2020 12:46
300 SEK