Madeleine Pyk – en samling F769

BURK med LOCK, porslin. Sen Qingdynasti, omkring 1900.

Tunnformad med godronnering samt hänklar i sidan och på locket. Dekor i famille rosefärger och guld av blommor. Höjd 16 cm.

Lock med nagg och ifyllt nagg på insidan. Förgyllningen med slitage.

Klubbat pris
600
57
65
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (7 bud)
30 aug 2020 17:36
600 SEK
30 aug 2020 17:36
550 SEK
30 aug 2020 17:36
500 SEK
30 aug 2020 17:36
500 SEK
28 aug 2020 20:08
400 SEK
28 aug 2020 20:08
350 SEK
27 aug 2020 21:57
300 SEK