NEFRITFÖREMÅL, tre st, Qingdynastin.

Bestående av:
Vinofferbägare, med arkaiserande dekor, längd 11 cm.
Penselbad, skuren dekor av fladdermöss och ruyiformade svampar, längd 9 cm.
Skulptur, skuren dekor av lärd man med djur, bergsformation, längd 12,5 cm.

En med sprickor och nagg. Naturliga inneslutningar och sprickor i stenarna. Slitage.

Klubbat pris
8 580
757
790
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (57 bud)
30 aug 2020 17:15
8 580 SEK
8
30 aug 2020 17:12
8 380 SEK
30 aug 2020 17:09
8 180 SEK
8
30 aug 2020 17:09
8 004 SEK
30 aug 2020 17:08
7 800 SEK
8
30 aug 2020 17:06
7 760 SEK
30 aug 2020 17:06
7 560 SEK
8
30 aug 2020 17:05
7 454 SEK
30 aug 2020 17:05
7 250 SEK
8
30 aug 2020 17:03
7 050 SEK
30 aug 2020 17:02
6 850 SEK
8
30 aug 2020 17:02
6 780 SEK
30 aug 2020 17:02
6 560 SEK
30 aug 2020 17:02
6 501 SEK
30 aug 2020 17:01
6 230 SEK
8
30 aug 2020 17:00
6 030 SEK
30 aug 2020 17:00
6 000 SEK
8
30 aug 2020 17:00
5 800 SEK
30 aug 2020 16:59
5 600 SEK
8
30 aug 2020 16:59
5 578 SEK
30 aug 2020 16:59
5 360 SEK
8
30 aug 2020 16:57
5 322 SEK
8
30 aug 2020 16:57
5 111 SEK
30 aug 2020 16:56
5 100 SEK
30 aug 2020 16:56
4 880 SEK
8
30 aug 2020 16:54
4 877 SEK
8
30 aug 2020 16:54
4 666 SEK
30 aug 2020 16:54
4 650 SEK
8
30 aug 2020 16:53
4 450 SEK
30 aug 2020 16:53
4 250 SEK
30 aug 2020 16:53
4 100 SEK
30 aug 2020 16:52
4 050 SEK
8
30 aug 2020 16:52
3 850 SEK
30 aug 2020 16:52
3 833 SEK
8
30 aug 2020 16:52
3 633 SEK
30 aug 2020 16:51
3 622 SEK
8
30 aug 2020 16:51
3 422 SEK
30 aug 2020 16:51
3 415 SEK
8
30 aug 2020 16:51
3 215 SEK
30 aug 2020 16:51
3 200 SEK
8
30 aug 2020 16:51
2 981 SEK
30 aug 2020 16:50
2 960 SEK
8
30 aug 2020 16:50
2 760 SEK
30 aug 2020 16:22
2 560 SEK
30 aug 2020 15:17
2 360 SEK
30 aug 2020 15:17
2 209 SEK
30 aug 2020 13:01
2 009 SEK
30 aug 2020 13:00
2 000 SEK
30 aug 2020 12:11
1 700 SEK
30 aug 2020 12:11
1 600 SEK
30 aug 2020 12:11
1 500 SEK
30 aug 2020 12:11
1 400 SEK
30 aug 2020 5:59
1 100 SEK
30 aug 2020 5:59
1 000 SEK
29 aug 2020 8:37
500 SEK
22 aug 2020 21:14
400 SEK
21 aug 2020 19:04
300 SEK