PLAKETT, porslin. Japan, 1900-tal.

Målad polykrom dekor föreställande en buddha flankerad av två guanyiner. Mått med ram 50,5x32,5 cm.

Slitage.

Klubbat pris
3 611
319
333
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (10 bud)
30 aug 2020 16:44
3 611 SEK
30 aug 2020 16:44
3 411 SEK
30 aug 2020 16:43
3 211 SEK
30 aug 2020 16:43
3 011 SEK
30 aug 2020 16:43
2 811 SEK
30 aug 2020 16:43
2 611 SEK
30 aug 2020 16:43
2 411 SEK
30 aug 2020 16:43
2 211 SEK
30 aug 2020 15:45
2 000 SEK
25 aug 2020 11:12
1 000 SEK