SKÅL samt SERVERINGSSKED, silver, Thailand, 1900-tal.

Dekor i relief, med motiv av figurer och gudomar. Diameter på skål 22 cm. Längd på sked ca 31 cm. 724 gram.

Slitage. Bucklor.

Klubbat pris
3 651
322
336
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (16 bud)
30 aug 2020 17:25
3 651 SEK
30 aug 2020 17:25
3 511 SEK
30 aug 2020 17:24
3 451 SEK
30 aug 2020 17:24
3 251 SEK
30 aug 2020 17:24
3 051 SEK
30 aug 2020 17:24
2 851 SEK
29 aug 2020 22:14
2 651 SEK
27 aug 2020 20:35
2 451 SEK
27 aug 2020 14:03
2 251 SEK
25 aug 2020 18:46
2 051 SEK
25 aug 2020 18:46
2 000 SEK
25 aug 2020 18:46
1 951 SEK
25 aug 2020 18:46
1 851 SEK
22 aug 2020 14:18
1 751 SEK
22 aug 2020 14:18
1 651 SEK
22 aug 2020 9:04
1 500 SEK