SKÅl med LOCK, cloisonne. Kina, 1900-tal.

Med motiv av blommor och växter. Lockknopp i form av buddhistisk lejon. På träställ. Diameter 21 cm.

Slitage.

Klubbat pris
1 900
168
175
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (11 bud)
8
30 aug 2020 18:56
1 900 SEK
30 aug 2020 18:56
1 800 SEK
8
30 aug 2020 18:56
1 800 SEK
30 aug 2020 18:53
1 700 SEK
30 aug 2020 14:20
1 600 SEK
30 aug 2020 12:47
1 500 SEK
29 aug 2020 17:08
1 200 SEK
24 aug 2020 12:48
1 000 SEK
23 aug 2020 23:23
850 SEK
22 aug 2020 22:38
800 SEK
22 aug 2020 19:48
300 SEK