PERUKSTOCKAR/VASER, två stycken, porslin. Kina, 1900-tal.

Dekor i famille rosefärger, med motiv av fåglar. Höjd 28-29 cm.

Slitage. Mistor. Bränningssprickor.

Klubbat pris
1 600
152
174
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (8 bud)
30 aug 2020 13:48
1 600 SEK
30 aug 2020 13:48
1 550 SEK
30 aug 2020 13:47
1 250 SEK
30 aug 2020 13:47
1 150 SEK
30 aug 2020 12:33
1 000 SEK
30 aug 2020 7:36
850 SEK
29 aug 2020 19:26
800 SEK
27 aug 2020 8:05
300 SEK