VÄRMEFAT samt ASSIETTER, sju stycken olika, porslin. Qingdynastin, 17/1800-tal.

Olika dekor i underglasyrblått. Diameter 15,6-25 cm.

Sprickor, nagg, wear.

Klubbat pris
3 008
265
277
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (13 bud)
30 aug 2020 19:28
3 008 SEK
30 aug 2020 19:28
3 000 SEK
30 aug 2020 19:12
2 700 SEK
8
30 aug 2020 19:12
2 500 SEK
30 aug 2020 19:03
1 950 SEK
30 aug 2020 19:03
1 850 SEK
30 aug 2020 18:41
1 750 SEK
30 aug 2020 18:41
1 650 SEK
30 aug 2020 17:27
1 600 SEK
30 aug 2020 16:37
1 500 SEK
28 aug 2020 21:17
600 SEK
22 aug 2020 22:42
500 SEK
21 aug 2020 23:13
300 SEK