VASER, två stycken, porslin. Kina, Qingdynastin 17/1800-tal.

Droppformade med dekor i underglasyrblått av flodlandskap. Höjd 19,5-23 cm.

En med spricka, kantlagning, nedslipad kant. Mistor, slitage.

Klubbat pris
5 029
444
463
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (12 bud)
30 aug 2020 12:45
5 029 SEK
30 aug 2020 12:45
5 000 SEK
26 aug 2020 17:04
4 200 SEK
26 aug 2020 17:03
4 000 SEK
26 aug 2020 17:03
3 900 SEK
26 aug 2020 11:07
3 700 SEK
26 aug 2020 11:07
3 500 SEK
26 aug 2020 11:03
3 200 SEK
26 aug 2020 11:03
3 000 SEK
23 aug 2020 23:25
2 400 SEK
23 aug 2020 23:25
2 200 SEK
23 aug 2020 16:37
2 000 SEK