SERVERINGSFAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Dekor i underglasyrblått, med motiv av hjortar i naturmiljö. Längd 43,5 cm.

Slitage, glasyrnagg, bränningssprickor.

Klubbat pris
4 011
381
436
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (14 bud)
30 aug 2020 14:54
4 011 SEK
8
30 aug 2020 14:42
3 811 SEK
9
30 aug 2020 14:42
3 666 SEK
8
30 aug 2020 12:19
3 201 SEK
30 aug 2020 9:37
3 001 SEK
30 aug 2020 9:37
3 000 SEK
29 aug 2020 15:47
2 800 SEK
29 aug 2020 15:47
2 600 SEK
29 aug 2020 15:05
2 400 SEK
29 aug 2020 15:05
2 200 SEK
27 aug 2020 13:58
2 000 SEK
22 aug 2020 22:50
1 500 SEK
22 aug 2020 12:05
1 000 SEK
22 aug 2020 8:23
300 SEK