Madeleine Pyk – en samling F769

KANNA med LOCK, metall samt stenar. Tibet, 1900-tal.

Metall med inlägg av bl.a. korall samt turkoser. Höjd med lock 22,5 cm.

Slitage, bucklor, smärre dekorbortall. Smärre bristningar.

Klubbat pris
2 000
190
217
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (2 bud)
30 aug 2020 17:15
2 000 SEK
27 aug 2020 7:43
1 000 SEK