SKÅL, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).

Dekor i underglasyrblått av fiskar, fåglar och blommor, diameter 12,5, höjd 8 cm

Bruksslitage. Glasyrmistor. Mynningsnagg. Nötta kanter.

Klubbat pris
5 000
441
460
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (15 bud)
30 aug 2020 15:15
5 000 SEK
9
30 aug 2020 15:15
4 800 SEK
30 aug 2020 14:35
3 200 SEK
8
30 aug 2020 14:35
3 000 SEK
30 aug 2020 14:33
2 800 SEK
8
30 aug 2020 14:33
2 600 SEK
30 aug 2020 14:33
2 400 SEK
8
30 aug 2020 14:33
2 200 SEK
29 aug 2020 19:24
2 000 SEK
28 aug 2020 19:17
1 600 SEK
27 aug 2020 20:02
1 000 SEK
26 aug 2020 23:06
800 SEK
25 aug 2020 17:33
500 SEK
24 aug 2020 21:50
350 SEK
21 aug 2020 19:53
300 SEK
Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
Teamleader
+46 (0)767 81 06 13