TERRIN med LOCK, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).

Dekor i famille rosefärger, med motiv av blombuketter. Diameter 21 cm.

Slitage. Sprickor. Nagg.

Klubbat pris
4 102
389
445
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (11 bud)
30 aug 2020 16:32
4 102 SEK
30 aug 2020 16:32
4 100 SEK
29 aug 2020 16:48
3 302 SEK
29 aug 2020 16:48
3 102 SEK
27 aug 2020 19:33
3 100 SEK
27 aug 2020 18:38
2 900 SEK
27 aug 2020 18:38
2 854 SEK
25 aug 2020 21:15
2 700 SEK
25 aug 2020 21:15
2 500 SEK
25 aug 2020 21:15
2 354 SEK
23 aug 2020 23:10
2 000 SEK