KOPPAR MED FAT 3 st, FAT samt VAS Kina 17/1800-tal

VAS, Kangxi-stil 1800-tal, dekor i underglasyrblått av blommor, höjd inkl lock av trä 14 cm.
KOPP MED FAT Qianlong dekor i famille rose-färger av blommor och antikviteter, höjd ca 5,5, diam 8 (14) cm.
KOPP MED FAT Qianlong, dekor i famille rose-färger av trädgårdscen med flöjtspelande kvinna samt hjort, höjd ca 4,5, diameter 6 (10) cm.
KOPP MED FAT, Kangxi, dekor i underglasyrblått av reserver med blommor och djur, dekor delvis i relief, höjd ca 6, diameter 8 (13) cm.
FAT, 1700-tal, dekor i underglasyrblått av flodlandskap, diameter 13 cm

Obetydligt ytslitage. Glasyrmistor. Spricka. Nötta kanter. Nagg. Lagning.

Klubbat pris
4 700
415
433
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (13 bud)
8
30 aug 2020 14:00
4 700 SEK
30 aug 2020 14:00
4 500 SEK
30 aug 2020 14:00
4 200 SEK
8
30 aug 2020 14:00
4 000 SEK
30 aug 2020 13:26
3 746 SEK
29 aug 2020 23:22
3 546 SEK
29 aug 2020 23:22
3 400 SEK
29 aug 2020 22:37
3 200 SEK
29 aug 2020 15:56
3 000 SEK
28 aug 2020 4:38
2 700 SEK
24 aug 2020 0:15
2 500 SEK
22 aug 2020 22:19
1 800 SEK
21 aug 2020 19:55
300 SEK
Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
Teamleader
+46 (0)767 81 06 13