PARTI, 8 delar, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).

Bestående av fat med kangxis märke, diameter 16,2 cm. Koppar, ett par, diameter 8,8 cm. Koppar med fat, ett par, diameter kopp 7,4 cm. Bärtallrik, diameter 16,5 cm. Miniatyrvaser, ett par, höjd 4 cm. (vaserna sen Qingdynasti)

Sprickor, nagg. Bärtallriken med kantlagning.

Klubbat pris
5 702
503
525
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (22 bud)
8
30 aug 2020 15:13
5 702 SEK
30 aug 2020 15:13
5 502 SEK
8
30 aug 2020 15:12
5 202 SEK
30 aug 2020 15:12
5 002 SEK
8
30 aug 2020 15:12
4 601 SEK
30 aug 2020 15:12
4 401 SEK
8
30 aug 2020 14:59
4 201 SEK
30 aug 2020 14:59
4 001 SEK
8
30 aug 2020 14:59
3 800 SEK
30 aug 2020 14:59
3 600 SEK
8
30 aug 2020 14:59
3 400 SEK
30 aug 2020 14:59
3 200 SEK
8
30 aug 2020 14:18
3 000 SEK
30 aug 2020 14:17
2 800 SEK
30 aug 2020 12:10
2 201 SEK
30 aug 2020 9:39
2 001 SEK
30 aug 2020 9:39
2 000 SEK
29 aug 2020 15:53
1 800 SEK
26 aug 2020 18:48
1 100 SEK
24 aug 2020 0:19
1 000 SEK
22 aug 2020 22:53
350 SEK
22 aug 2020 17:00
300 SEK