Eino Ruutsalo

(Finland, 1921-2001)
Eino Ruutsalo
(Finland, 1921-2001)

EINO RUUTSALO, akvarell, signerad and daterad 1960.

"Vihreätä ja valkoista" ("Grönt och vitt"). 29,5 x 42 cm.

Ej examinerad ur ram. Åldersrelaterat slitage.

120
1 352
125
Utropspris
250 EUR
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (5 bud)
6 aug 2020 16:17
120 EUR
1 aug 2020 10:56
100 EUR
1 aug 2020 8:06
75 EUR
1 aug 2020 6:27
70 EUR
31 jul 2020 17:22
50 EUR