1240350
Olavi Martikainen
(Finland, 1920-1979)
Olavi martikainen, olja på duk, signerad och daterad -58.

OLAVI MARTIKAINEN, olja på duk, signerad och daterad -58.

Skogsmotiv, 55 x 73.5 cm.

Åldersrelaterat slitage.

Placering: Mastgatan 4-6, Gamla Hamnen, 00160 Helsingfors - N500

Hyvinge konstmuseum.

Laura Pohjola
Laura Pohjola
Specialist modern konst och samtidskonst
+358 (0)50 428 2146

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Auktionen avslutas

12 timmar 56 minuter
520
5 360
616
Utropspris
250 EUR
EUR
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 540 EUR. Läs mer.
Budhistorik (25 bud)
9 aug 1:06
520 EUR
9 aug 1:05
500 EUR
9 aug 1:05
500 EUR
8 aug 20:27
390 EUR
6 aug 8:15
370 EUR