HARRY BOOSTRÖM, olja på pannå, daterad -55 a tergo.

"Nr 15". 61 x 76 cm.

Mindre skav längs kanten.

Proveniens

William och Maud Appelquist, Gotland.
Galerie Bel'Art, Stockholm.
Privat samling, Stockholm.

Bukowskis, "Harry Booström - En konkret avantgardist", 2018, avbildad sid. 28.

Klubbat pris
15 600
1 377
1 436
Utropspris
7 000 SEK
Budhistorik (27 bud)
23 aug 2020 21:43
15 600 SEK
23 aug 2020 21:43
15 600 SEK
23 aug 2020 21:43
15 100 SEK
23 aug 2020 21:42
14 600 SEK
23 aug 2020 21:41
14 100 SEK
23 aug 2020 21:41
13 600 SEK
23 aug 2020 21:39
13 100 SEK
23 aug 2020 21:38
12 600 SEK
23 aug 2020 21:38
12 100 SEK
23 aug 2020 21:38
12 000 SEK
23 aug 2020 21:38
11 500 SEK
23 aug 2020 21:38
11 000 SEK
23 aug 2020 20:53
10 500 SEK
23 aug 2020 20:53
10 000 SEK
23 aug 2020 20:33
9 100 SEK
23 aug 2020 13:46
9 000 SEK
23 aug 2020 13:46
8 200 SEK
23 aug 2020 13:46
8 000 SEK
20 aug 2020 0:32
5 600 SEK
20 aug 2020 0:32
5 400 SEK
20 aug 2020 0:32
5 200 SEK
20 aug 2020 0:32
5 000 SEK
20 aug 2020 0:31
4 800 SEK
20 aug 2020 0:31
4 600 SEK
18 aug 2020 17:56
4 200 SEK
17 aug 2020 0:29
4 000 SEK
15 aug 2020 12:32
3 000 SEK
Amanda Wahrgren
Amanda Wahrgren
Specialist modern konst, grafik
+46 (0)702 53 14 89