Design ÖvrigtGunnar Nylund
1237634
Gunnar Nylund
(Sverige, 1904-1997)
Gunnar nylund, figuriner, två stycken, stengods. rörstrand, 1900-talets mitt.

GUNNAR NYLUND, figuriner, två stycken, stengods. Rörstrand, 1900-talets mitt.

Lodjur och hermelin, signerade R GN SWEDEN. Höjd lodjur med ställ 28 cm. Längd hermelin med ställ 24 cm.

Obetydligt slitage, helhetsintrycket är gott.

Slutpris
4 000
388
460
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (6 bud)
7 aug 21:34
4 000 SEK
7 aug 21:34
3 800 SEK
7 aug 16:40
3 600 SEK
7 aug 1:02
3 400 SEK
2 aug 20:46
3 200 SEK