Design ÖvrigtGunnar Nylund
1241438
Gunnar Nylund
(Sverige, 1904-1997)
Gunnar nylund, vas rörstrand, 1900-talets mitt.

GUNNAR NYLUND, vas Rörstrand, 1900-talets mitt.

Stengods, Glasyr i cognacsbruna nyanser. Signerad R SWEDEN GN och märkt BARNÄNGENS ORIGINAL. Höjd 33 cm.

Helhetsintrycket är gott.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - V24

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
5 309
515
610
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (23 bud)
7 aug 21:19
5 309 SEK
7 aug 21:19
5 109 SEK
7 aug 21:16
4 909 SEK
7 aug 21:16
4 709 SEK
7 aug 21:14
4 700 SEK