Design ÖvrigtGunnar Nylund
1247830
Gunnar Nylund
(Sverige, 1904-1997)
Gunnar nylund, vas/urna, chamotterat stengods, rörstrand lidköping, 1940-tal.

GUNNAR NYLUND, vas/urna, chamotterat stengods, Rörstrand Lidköping, 1940-tal.

Brunglaserad, djupstämplad Rörstrand Lidköping. Höjd 15 cm.

Kantnötning.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - V24
Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)707 15 77 12

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Auktionen avslutas

10 timmar
1 800
175
207
Utropspris
3 000 SEK
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 1 900 SEK. Läs mer.
Budhistorik (4 bud)
1 aug 21:44
1 800 SEK
30 jul 18:52
1 500 SEK
30 jul 0:03
1 000 SEK
29 jul 16:42
300 SEK