GUNNAR NYLUND, vas / golvvas, stengods, Rörstrand

Blå harpälsglasyr. Andrasortering. Signerad R GN SWEDEN AKT. Höjd 43 cm.

Smärre tillverkningsspricka. Åldersrelaterat slitage.

Klubbat pris
4 200
398
456
Utropspris
5 000 SEK
Budhistorik (4 bud)
13 aug 2020 21:15
4 200 SEK
11 aug 2020 16:45
4 000 SEK
6 aug 2020 22:42
3 200 SEK
6 aug 2020 19:27
3 000 SEK
Jan Ahlklo
Jan Ahlklo
Värderingsman
+46 (0)767 66 16 46